Skip links

Neler Yaptık?

Proje Hakkında

Vehbi Koç Ödül Törenleri

Türkiye’nin ilk özel vakfı olarak kurulduğu günden itibaren çağdaş ve gelişen bir Türkiye’ye katkı sağlamak amacıyla; eğitim, sağlık ve kültür alanlarında toplumun yaşam kalitesini yükseltecek öncü ve örnek hizmetler sunan Vehbi Koç Vakfı, 2002 yılından bu yana eğitim, sağlık ve kültür alanlarında topluma değer katan ve örnek olan hizmetleri tanıtıyor ve ödüllendiriyor. Ödülü alacak kişi veya kurum, söz konusu alanın önde gelen bilim insanları ve uzmanlarından oluşan bir Seçici Kurul’un önereceği üç aday arasından, Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu tarafından seçiliyor. 2002 yılından bu yana ödül alan kişi ve kurumlar arasında Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Prof. Dr. Aziz Sancar, Prof. Dr. Türkan Saylan gibi isimler bulunuyor. Vehbi Koç Ödülü, ayrıca 100.000 dolarlık değeri ile Türkiye’de tesis edilmiş en büyük maddi ödül olma özelliğini taşıyor.

İletişim Çalışmaları

  • Vehbi Koç Ödül Töreni iletişiminde çok yönlü bir iletişim çalışması yürütüldü. Her yıl ödülün verileceği alana uygun olarak iletişim çalışmalarının stratejisi belirlendi.
  • 2002 yılından bu yana gerçekleştirilen ödül törenlerine ödülün verileceği alan ağırlıklı olmak üzere (eğitim, sağlık ve kültür) basın mensuplarının geniş katılımı ile gerçekleştirdik.
  • Ödül programının duyusu ve devam eden yıllardaki ödül törenlerinin iletişim çalışmaları doğrultusunda yazıl basının, televizyonun ve dijital mecraların güçlü bir şekilde kullanımını hedefleyen yaygın bir iletişim stratejisi benimsedik.
  • Ödül törenleri sonrasında ödül sahipleri ile televizyon programı konuklukları ve özel röportajlar organize ettik.

Sonuç

  • Yürüttüğümüz iletişim çalışmalarıyla yazılı basın, televizyon ve dijital basında binlerce haber yer aldı.
  • Her yıl ödül sahipleri ile organize edilen röportajlarla birlikte haberler geniş şekilde yansıma aldı.
Tekrar Merhaba

Birlikte yeni çözümler üretmek için tanışalım!

Merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçin!

İncele
Kaydır