Skip links

Neler Yaptık?

Proje Hakkında

Mustafa V. Koç Spor Ödülleri – 2017’den Bu Yana

Merhum Mustafa V. Koç’un sporun pek çok alanına sağladığı katkıları, spor tutkusunu, sportmenlik anlayışını ve bu alandaki vizyonunu sürdürmek amacıyla 2017 yılından bu yana düzenlenen Mustafa V. Koç Spor Ödülü, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Koç Holding iş birliğiyle gerçekleştiriliyor. “Dostluk, mükemmellik, saygı, dayanışma, eşitlikçi, insancıl ve evrensel anlayışa sahip olma” gibi olimpik prensipleri ve değerleri taşıyan kişi ve kurumların aday gösterildiği ödüle bugüne kadar Gizem Girişmen, Taha Akgül, Yasemin Adar, İlke Özyüksel, İbrahim Çolak, Mete Gazoz, A Milli Kadın Voleybol takımı ve Adım Adım oluşumuna verildi. Ödüller sahiplerine Caroline N. Koç tarafından takdim edildi. Ödül töreni, 2020 ve 2021 yıllarında pandemi şartları nedeniyle dijital ortamda gerçekleştirildi.

İletişim Çalışmaları

 • İletişim stratejisi Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nün geniş kitlelere duyurulması ve topluma örnek teşkil edecek kişileri veya olayları gündeme taşıyarak ilham vermek hedefi üzerine kuruldu.
 • Ödül töreni öncesinde Merhum Mustafa V. Koç’un Eşi ve Mustafa V. Koç Spor Ödülü Jüri Üyesi Caroline N. Koç’u ile Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl, Sözcü, Hürriyet, Habertürk, Dünya, Cumhuriyet, Akşam, Sabah, Türkiye, Yeni Şafak ve Posta gazetelerinden köşe yazarları ile öğle yemeğinde buluşturuldu. Yemek sırasında ödüle ilişkin bilgiler paylaşıldı.
 • “Mustafa V. Koç’un spor tutkusu, sportmenlik anlayışı ve vizyonu “Mustafa V. Koç Spor Ödülü”yle yaşatılacak” başlıklı teaser bülteni basına servis edilerek bilgi aktarımı hedeflendi.
 • 2017 yılında düzenlenen ilk ödül töreni spor yazarları, ekonomi müdürleri ve köşe yazarları gibi geniş bir gazeteci grubunun katılımıyla gerçekleşti ve sonraki yıllarda da basın katılımı bu şekilde devam etti.
 • Ödül töreninin ardından Olimpiyat ve Dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül ile Paralimpik Oyunlar ve Dünya şampiyonu milli okçu Gizem Girişmen’in Mustafa V. Koç Spor Ödülü’nün ilk sahipleri olduğuna ilişkin bülten basın mensuplarına servis edildi.
 • Ödül programının duyusu ve devam eden yıllardaki ödül törenlerinin iletişim çalışmaları doğrultusunda yazıl basın, televizyon ve dijital mecraların güçlü bir şekilde kullanımını hedefleyen yaygın bir iletişim stratejisi benimsedik.
 • Her yıl düzenlenen ödül törenleri için toplam 8 basın bülteni servis ettik.
 • Ödül töreni sonrasında ödül sahipleri ile televizyon programı konuklukları ve özel röportajlar organize ettik.

Sonuç

 • Her yıl ödül sahipleri ile organize edilen röportajlarla birlikte haberler geniş şekilde yansıma aldı.
 • Düzenlenen ödül törenleri Hürriyet, Milliyet, Sözcü, Dünya gibi gazetelerin köşe yazılarına konu oldu.
 • Yazılı basın, televizyon ve internette Mustafa V. Koç Spor Ödülü’ne ilişkin toplam 1.876 haber yayınlandı.
Tekrar Merhaba

Birlikte yeni çözümler üretmek için tanışalım!

Merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçin!

İncele
Kaydır