Skip links

Neler Yaptık?

Etkinlik Hakkında

Koç Spor Fest – 2006-2019

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu resmi sponsoru Koç Holding tarafından Koç Topluluğu Şirketleri’nin de katılımı ile 2006-2019 yılları arasında gerçekleştirilen Koç Spor Fest’te 13 yılda 38 şehirde 40 üniversiteye gidildi, toplam 121 bin 400 kilometre yol kat edildi. 220 binden fazla sporcu Koç Spor Fest’e katıldı. 105 festivalde sahada 4 milyon, sosyal medyada ise 12 milyondan fazla gence ulaşıldı. İlk senesinde üniversite spor oyunlarında branş sayısı 12 iken, son yıllarda bu sayı 62’ye yükseldi.

400 tedarikçi ve 250 kişiden oluşan saha ekibiyle dev bir organizasyon gerçekleştiriliyor. Ekipte üniversiteli gençler de istihdam ediliyor. Koç Topluluğu Şirketleri Arçelik, Avis, Aygaz, Beko, Bilkom, Fiat, Ford, Grundig, Koçtaş, Opet, Sek, Setur, Tanı, Tat, Tüpraş ve Yapı Kredi de düzenledikleri çeşitli etkinliklerle Koç Spor Fest’e destek verdi. Festival süresince farklı illerde, Koç Topluluğu üst düzey yöneticilerinin ve alanında uzman isimlerin, üniversite gençliği ile bir araya geldiği “KSF Talks” isimli seminer, panel ve atölye çalışmaları serisi düzenlendi. Proje çerçevesinde UNWomen, Turmepa, Çevko, Toplum Gönüllüleri Vakfı, Adım Adım gibi birçok sivil toplum kuruluşuyla iş birliği yapılarak sahada öğrencilere sosyal sorumluluk odağında farklı içerikler de sunuldu.

İletişim Çalışmaları ve Sonuç

  • 13 yıl boyunca sürdürülen Koç Spor Fest iletişim çalışmalarında çok yönlü bir iletişim çalışması yürütüldü. Bahar etabı ve kış oyunları için ayrıca planlamalar yapıldı.
  • Her yıl ulusal ve yerel yayınlarda toplamda binlerce haber yer aldı.
  • Belirlenen illere spor muhabirleri, müzik yazarları, köşe yazarları ve lifestyle yayınların editörleri davet edildi.
  • Lig Radyo, Radyo Spor, Kafa Radyo ve Alem FM Koç Spor Fest’in gittiği illerden, etkinlik mekanlarından canlı yayınlar gerçekleştirdi.
  • Yerel basınla bilgilendirme toplantıları düzenlendi. Konserlere davetler yapıldı.
  • Konserler kapsamında sahne alan Mor ve Ötesi, Athena ve Şebnem Ferah ile özel röportajlar organize edildi.
  • Pazarlama iletişimi kapsamında Marketing Türkiye, Sports TV gibi yayınlara konukluklar planlandı.
Tekrar Merhaba

Birlikte yeni çözümler üretmek için tanışalım!

Merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçin!

İncele
Kaydır