Skip links

Neler Yaptık?

Etkinlik Hakkında

HeForShe Lansmanı – 2015

Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi’nin (BM Kadın Birimi-UN Women) dünya çapında Eylül 2014’te başlattığı ve BM Kadın Birimi İyi Niyet Elçisi Emma Watson, water.org eş kurucusu Matt Damon ve Kiefer Sutherland gibi ünlülerden, aralarında ABD Başkanı Barack Obama, Hindistan Devlet Başkanı Shri Pranab Kumar Mukherjee, Kenya Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta ve İsveç Başbakanı Stefan Löfven’in de olduğu devlet ve hükümet başkanlarına yüzlerce ismin destek verdiği HeForShe kampanyasına Türkiye de dahil oldu.

Erkekleri toplumsal cinsiyet eşitliğini ve kadın haklarını savunmak için önderlik yapmaya çağıran dayanışma kampanyasının Türkiye lansman toplantısı Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın mesajlarının okunmasıyla başladı. Lansman; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam, BM Kadın Birimi Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü ve Türkiye Temsilcisi Ingibjorg Gisladottir, TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, Boyner Holding Başkan Yardımcısı İdil Türkmenoğlu, Kadın Koalisyonu Koordinatörü İlknur Üstün ile iş, siyaset, sanat, medya ve spor dünyasından kampanyaya destek veren çok sayıda tanınmış ismin katılımıyla gerçekleşti.

İletişim Çalışmaları

  • UN Women’ın dünyada büyük yankı uyandıran küresel dayanışma kampanyası HeForShe’nin Türkiye ayağındaki çalışmalarda lansman günü ve bir gün öncesinde televizyon kanallarına kampanyanın simgesi olan rozetler ve kupalar gönderilmiş ve ekranda projeden bahsetmeleri sağlanmıştır.
  • İsmail Küçükkaya, Emin Çapa, Ece Üner, Hande Demirel, Ebru Baki gibi ekran yüzleri programlarında rozetleri takarak yayın yapmışlardır.
  • Televizyon programlarında rozetlerin takılmasının ardından medyatava.com ve medyaradar.com’da özel haber çalışması yapılmıştır.
  • 4 Mart 2015 tarihinde Koç Holding ev sahipliğinde Divan Hotel’de gerçekleştirilen lansmana ulusal basından ekonomi gazetecileri ve köşe yazarları davet edilmiştir. Hafta boyunca basında yaygın şekilde yer bulmuştur.

Sonuç:

  • HeForShe Türkiye lansmanı ile ilgili toplam 99 haber yayınlanmıştır.
  • Haber dağılımı ise şöyledir:
  • 31 yazılı basın
  • 23 televizyon
  • 45 portal
  • HeForShe Türkiye lansmanı ile ilgili yansıyan haberlerin erişim değeri 16.745.490 olurken, reklam eşdeğeri ise 855.911 TL’ye ulaşmıştır.
Tekrar Merhaba

Birlikte yeni çözümler üretmek için tanışalım!

Merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçin!

İncele
Kaydır