Skip links

Neler Yaptık?

Etkinlik Hakkında

Hayat ve Biz – Kurumsal Sorumluluk Projesi İletişimi

“Hayat ve Biz”in proje şarkısı olarak, Pink Floyd grubu ve Roger Waters’ın desteği alındı ve grubun “Another Brick in the Wall” isimli efsane şarkısının Türkçe versiyonu “Yaşam Hakkı-Duvar” adıyla ülkemizin saygın sanatçılarıyla birlikte yeniden yorumlandı. İZEV’li gençler, İSG’nin desteğiyle hayata geçirilen bu şarkıyı seslendirerek zihinlerdeki duvarları yıkmayı hedeflediler.

Toplumda “engelli” tanımıyla bir anlamda ötekileştirilen bu bireylerin hiçbir ayrıma maruz kalmadan, her bir birey gibi eşit şartlarda hayatın her alanında var olmaları ve toplumdaki negatif algıyı dönüştürmeyi hedeflediğimiz projenin bu ilk adımı toplumda son derece ilgi gördü ve büyük ses getirdi.

“Sanat ve Biz” adı verilen ikinci adımda; down sendromlu bireyler, Mona Lisa gibi sanat tarihinin tanınmış, en önemli 12 tablosunda portreleriyle yer almak için modellik yaptılar. 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ana sponsorluğunda hayata geçen “Hayvanlar ve Biz” adı verilen üçüncü etapta, down sendromlu, otizmli ve mental geriliği bulunan 13 genç ile çalışıldı. İnsana dair bir duyguyu temsil eden her bir genç, bu duygunun özdeşleştiği hayvanla aynı karede fotoğraflandı. 14 eserden oluşan bu fotoğraf sergisiyle, insani değerlerin en saf halinin doğada ve doğallıklarıyla bu bireylerde var olduğunun anlatılması hedeflendi.

İletişim Çalışmaları

  • İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – İZEV Projesi iletişimi üç adımlı bir iletişim planı hazırlandı.
  • İlk etapta İSG’nin sektördeki 10. yıllık varlığının ve katkılarının 10. yıl KSS projesiyle birlikte anlatıldığı bir basın toplantısı düzenlendi. İSG CEO’su Ersel Görel’ın ev sahipliğinde ve İZEV’in katılımıyla yapılan toplantıda, ulusal gazetelerin köşe yazarları ağırlandı. 10 Nisan 2018 tarihinde Spago’da yapılan bu toplantıda İSG’nin bu Engelsiz Havalimanı projesiyle hedefleri ve engelsiz havalimanı olarak gerçekleştirdiği çalışmalar anlatıldı. Aynı zamanda İSG’nin 10 yılda Türkiye’de havacılık sektörüne katkıları, yatırımları ve gelecek hedefleri basınla paylaşıldı.
  • Roger Walters’ın “Another Brick in the Wall” şarkısının telifini İZEV’li çocuklara verdiğini ve onları desteklediğini anlattı video ve İZEV Kamu Spotu, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde ulusal kanallarda yer alması için 19 Mart günü ana haber, sabah haberleri saat başı haber kuşakları ile paylaşıldı.
  • İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nın (İZEV) “Sanat ve Biz” projesinin devamı niteliğindeki “Hayvanlar ve Biz” sergisinin açılışı ve “Another Brick in the Wall”- “Yaşam Hakkı – Duvar” şarkısının klip lansmanı 17 Nisan Salı Günü gerçekleştirildi. Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde yapılan lansmana klipte yer alan ünlü isimler de katıldı.
  • “Sanat ve Biz” ile “Hayvanlar ve Biz” İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın terminalinde sergilendiği dönemde, Anadolu Ajansı, DHA, İHA ile özel haber çalışmaları yapıldı ve ek bültenler servis edildi.

Sonuç

  • İSG’nin 10. Yıl dönümü ve projenin her üç etabı için servis edilen basın bültenleri ile ilgili 31 adet yazılı, 196 adet internet olmak üzere 227 adet basın yansıması elde edildi.
  • Konuyla ilgili haberler ATV, CNN Türk, NTV, Kanal 24, FOX TV, Halk TV, Kanal B, Kanal D, Show TV, Ulusal Kanal, DRT TV ve Ülke TV’de olmak üzere toplam 12 haber kuşağında yer aldı.
  • Hayat ve Biz projesi kapsamında yürüttüğümüz iletişim çalışmalarıyla toplam 7.4 milyonu aşan bir erişim sağladık.
  • “Sanat ve Biz” ile “Hayvanlar ve Biz” sergilerindeki eserler, ilk olarak İSG Havalimanında sergilendi. Sonrasında Türkiye’yi dolaştı ve yaklaşık 10 milyon kişi tarafından gezildi.
  • “Hayat ve Biz” projesi, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) tarafından düzenlenen PRİDA İletişim Ödülleri’nde Medya ve Influncer ilişkileri ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorilerinde birincilik, Stratejik İletişim kategorisinde ise büyük ödülün sahibi olurken, Etkinlik Yönetiminde ise Özel Gün İletişimi kategorilerinde birincilik ödülünü kazandı.
Tekrar Merhaba

Birlikte yeni çözümler üretmek için tanışalım!

Merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçin!

İncele
Kaydır