Skip links

Neler Yaptık?

Defy Fabrikaları Güney Afrika Basın Gezisi – 2014

Arçelik A.Ş.’nin Defy markasının Güney Afrika’da yer alan fabrikasına bir basın gezisi düzenlendi.

İletişim Çalışmaları

  • Defy fabrikaların ziyareti için Güney Afrika’ya gerçekleştirilen geziye gazetelerin ekonomi müdürleri ve köşe yazarından oluşan 13 kişilik bir ekip katıldı.
  • Mandela Meydanı’na yapılan şehir turunun ardından ertesi gün Ukutula’da safari düzenlendi. Ladysmith Havalimanı’ndan Ezakheni için 12’şer kişilik özel uçaklarla seyahat edildi. Ezakheni fabrikası girişinde Zulu kabilesi tarafından gerçekleştirilen dans gösterisi ile gazeteciler karşılandı. Ezakheni Fabrikası, Ezakheni Güney Afrika Soğutucu Cihazlar İşletmesi Fabrika Müdürü Görkem Suner eşliğinde gezildi. Ladysmith Havalimanı’ndan hareketle Jacobs fabrikasına gidildi. Öncesinde Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Arçelik A.Ş. Genel Müdürü & Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Levent Çakıroğlu ve Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Oya Ünlü Kızıl basın mensuplarıyla bir sohbet toplantısında araya geldi.
  • Arçelik A.Ş. Güney Afrika Ülke Müdürü ve Defy Appliances Pty Ltd. Genel Müdürü Hakan Kozan eşliğinde yapılan Jacobs Fabrika gezisi Cape Town’a geçmek üzere Shaka Havalimanı’na hareket edildi. Ümit Burnu ve Cape Town şehir merkezi gezileri sonrasında dönüşe geçildi.
  • Geziye Posta, Yeni Şafak ve Sözcü gazeteleri katılamadı. Ancak gezi sonrasında Posta ve Yeni Şafak habere yer verdi. Bunun yanı sıra Hürriyet, Zaman ve Akşam haberi Today’s Zaman, Hürriyet Daily News ve Güneş gazetesiyle paylaştı ve yer almasını sağladı.

Sonuç

  • Haberlerin ilk bölümü 25 Kasım 2014 tarihinde yayınlandı ve Defy markasından bahsedildi. Haberlerin 26 Kasım 2014 tarihinde yayınlanan ikinci bölümünde ise Mustafa V. Koç ile yapılan görüşmelerden çıkan notlardan haberler yer aldı.
  • Toplamda yazılı basında 32 yansıma elde edildi.
Tekrar Merhaba

Birlikte yeni çözümler üretmek için tanışalım!

Merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçin!

İncele
Kaydır