Skip links

Neler Yaptık?

Proje Hakkında

Biscolata Takvimi – 2012

Şölen’in marka yaratma başarısının en iyi örneklerinden Biscolata, piyasaya sürüldüğü andan itibaren marka kimliğini simgeleyen reklam yüzü erkeklerle fenomen oldu. “Biscolata erkeği” tanımı ürünün dahi ötesine geçerek akıllara yerleşti. Buradan yola çıkarak Biscolata erkeklerini tüketiciyle tanıştırmaya karar verdik. Yeni yıl hediyesi olarak, 2013 yılı takvimi Biscolata erkeklerinin fotoğraflarıyla hazırlandı. Özel gün iletişimi kapsamında, basına hediye edeceğimiz takvimleri Biscolata erkeklerinin bizzat elden götürmelerini planladık. Bu projenin iletişim çalışmalarında, her kesimden etki gücü yüksek isimler üzerinden bir strateji belirledik.

İletişim Çalışmaları

  • Markanın hedef kitlesinde yer alan iş dünyası, cemiyet hayatı, basın ve sosyal medyanın önde gelen isimlerinden 220 kişilik bir liste oluşturduk.
  • Takvim gönderimi için gazete, dergi, televizyon ve radyolardan etki gücü yüksek 70 isim seçildi.
  • Biscolata takviminde yer alan Carlos Martin tarafından 27 Aralık 2012 tarihinde gazetecilerin gazete binalarında ziyaret edilmesini organize ettik. Karşılarında, elinde hediyesi ile Carlos’u gören gazeteciler büyük bir sürpriz yaşadı. Carlos, gazetecilere 2013 takvimini vererek onlara mutlu bir yıl diledi.
  • Ayşe Arman ile Hürriyet Gazetesi hafta sonu eki için Biscolata erkekleri ve Şölen CEO’su Elif Çoban’ın yer aldığı bir özel röportaj planladık.

Sonuç

  • Nilgün Belgün, Ayşegül Aldinç, Yonca Evcimik, Ebru Şallı, Helin Avşar gibi ünlü isimler takvimi sosyal medya hesaplarında paylaşarak beğenilerini ifade etti.
  • Ayşe Arman röportajı Hürriyet Pazar’da 2 sayfa olarak ilk sayfadan anonsla yayınlandı. Arman, ayrıca farklı bir günde köşesinde de Elif Çoban’la röportajından kesitlere yer verdi.
  • Takvimin elden iletildiği basın mensupları Carlos Martin’le çekilen fotoğrafları sosyal medyalarında paylaşmalarının yanı sıra köşe yazılarında da takvime yer verdiler.
  • Yürüttüğümüz iletişim çalışmalarıyla yazılı basındaki haberlerin erişimi 9.012.399 oldu.
Tekrar Merhaba

Birlikte yeni çözümler üretmek için tanışalım!

Merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçin!

İncele
Kaydır