Skip links

Neler Yaptık?

Bir Usta Bin Usta – Kurumsal Sorumluluk Projesi İletişimi

Bir Usta Bin Usta

Proje Hakkında

Anadolu'nun farklı dil, din ve kültürlerin bir arada yaşamasıyla doğan kültürel zenginliği, binlerce yılın izini taşıyan el sanatlarının ve mesleklerin oluşmasına olanak tanıdı. Babadan oğula anneden kızlarına geçen meslekler yüzyıllar boyunca bölge ekonomilerine önemli katkı sağladı. Ne yazık ki gelişen teknoloji bu ürünlere olan ilgiyi azaltmaya başladı ve giderek mesleklerin yok olma tehlikesini gündeme geldi.

Adını kurulduğu topraklardan alan Anadolu Sigorta, Kaybetmek Yok vizyonu ile müşterilerine hizmet verirken, kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri yeniden canlandırıp yeni nesillere aktarılmasını hedefledi.

Proje kapsamında her yıl Kültür Bakanlığının önerdiği 5 ilde 5 yerel meslek seçildi ve her meslek için 15 ile 20 arasında kursiyere eğitim verildi. Proje ile 10 yılda 50 meslekten toplam 1.000 usta adayı yetiştirildi.

Bir Usta Bin Usta

İletişim Çalışmaları:

Bu amaç doğrultusunda hem ulusal hem yerel mecraların güçlü kullanımını hedefleyen yaygın bir iletişim stratejisi benimsendik. Yerel mecralara özgü farklı içeriklerin üretilmesine önem verdik.

  • İletişime Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Anadolu Sigorta arasında gerçekleştirilen protokol imza törenine yazılı, görsel ve dijital basın temsilcilerinin davetiyle ile başladık.
  • Her yıl belirlenen bir kursa ekonomi, finans ve sigorta basının davet edildiği kapsamlı bir basın gezisi düzenledik. Yerel yönetimlerin de eşlik ettiği kurs ziyaretlerimizin yanında Anadolu Sigorta yöneticilerimiz sözcülüğünde basın sohbet toplantıları gerçekleştirdik. Proje boyunca 10 basın gezisi ile 10 ilde 10 kurs ziyareti yaptık.
  • Her ilde servis ettiğimiz o ile özel hazırlanan bültenlerimizle yerel halka ulaştık.
  • Özel haber çalışmaları kapsamında farklı kursları yerinde ziyaret ettik. Anadolu Sigorta’nın sürdürülebilirlik ve kurumsal sorumluluk misyonunu aktardığımız 3 özel haber çalışması gerçekleştirdik.
  • Proje boyunca toplam xx ulusal ve xx yerel basın bülteni servis ettik.
  • Xx kanalda xx tv programına konuk olduk.
  • Projenin 10’ncı yılını, medya ve iş dünyasından yaklaşık 2500 davetliyle Zorlu PSM’de düzenlediğimiz gala gecesiyle kutlandık. Organizasyonu Lobby Event Factory tarafından üstlenilen gecede Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un konuşması ardından, Fahir Atakoğlu, Beyhan Murphy ve Mert Fırat’ın da yer aldığı Anadolu mesleklerinin canlandırıldığı dans ve müzik dolu çok özel bir performans sergilendi.
Bir Usta Bin Usta

Etkinlikten Öne Çıkanlar

Yürüttüğümüz iletişim çalışmalarıyla 10 yılda toplam xxx erişime ulaştık.

Ulusal ve uluslararası ölçekte en itibarlı ödül programları arasında arasında yer alan Sabre Awards, Stevie Awards, Marcom Awards, Altın Pusula ve Prida Ödülleri’nde farklı kategorilerde toplam 5 iletişim ödülüne layık görüldük.

Etkinlikten
Öne Çıkanlar

Tekrar Merhaba

Birlikte yeni çözümler üretmek için tanışalım!

Merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçin!

İncele
Kaydır