Skip links

Neler Yaptık?

Etkinlik Hakkında

Abdi İbrahim AbdiBio Açılış Töreni Basın İletişimi - 2018

Abdi İbrahim’in, 400 milyon TL yatırımla hayata geçirdiği biyoteknolojik ilaç üretim tesisi AbdiBio, Bursa Milletvekili ve eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, Başkan Vekili Nesrin Barut Esirtgen, yönetim kurulu üyeleri ve Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’nin katılımıyla 11 Mayıs 2018 tarihinde açıldı.

İletişim Çalışmaları ve Sonuçlar

  • Türkiye’nin ilaçta dışa bağımlılığının azaltılmasına ve stratejik öneme sahip alanlarda yerlileşme hamlesine destek niteliği taşıyan bu yatırımı anlatmak üzere, tesisin açılışından önce, 9 Mayıs 2018 tarihinde ekonomi gazetecilerinin katılımıyla Otel The St. Regis’de bir basın buluşması gerçekleştirildi.
  • Ulusal basının önde gelen isimlerinin ağırlandığı buluşmaya 11 gazeteci katıldı. Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut’un ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, Türkiye’nin en büyük biyoteknolojik ilaç üretim tesisi AbdiBio’nun biyoteknolojik ürünlerin ithalatının azalmasında ve ihracatının artmasında rol oynayarak cari açığın azaltılmasına katkı sağlayacağı anlatıldı ve tesis hakkında bilgiler paylaşıldı.
  • Basın buluşması ve açılış töreni kapsamında, yazılı basında 39, dijital medyada 233 olmak üzere toplam 272 haber yansıması elde edildi.
  • Yazılı basında yer alan haber yansımalarının erişimi 9.565.185 olurken 514.318 TL’lik reklam eşdeğerine ulaşıldı.
Tekrar Merhaba

Birlikte yeni çözümler üretmek için tanışalım!

Merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçin!

İncele
Kaydır